Typika

Uložit bookmark_border
remove_red_eye 340
favorite_border 0
share
4,0
query_builder Otevřeno
attach_money attach_money attach_money attach_money

Když jsme před čtyřmi lety otvírali Skøg, nechali jsme v něm velký kus sebe. V té době jsme byli jednou z mála kaváren s výběrovou kávou nejen v Brně, ale v celé ČR.

Výběrová káva byla jen alternativou, záležitostí hipstrů a mileniálů. O rok později jsme založili pražírnu Rusty Nails Coffee Roasters. Ponořili jsme se do kávového světa mnohem hlouběji. Chtěli jsme nahlédnout dál než jen pod slupku kávové třešně. Chtěli jsme objevovat a rozumět.

Ambicí Typiky je reflektovat naše pojetí výběrové kávy a jejího místa ve společnosti.

Je to náš manifest – designem, servisem i produktem.
Jsme přesvědčeni, že výběrová káva má své místo všude.
Jak v centru města, tak v okrajových částech a nesmí chybět ani tady – v Nuslích.

Vybavení

credit_card Platba kartou

Káva

Hodnocení

4,0
star star star star star_border (1)
 • Lukáš (Kavi.cz) 6 měsícipřed
  star star star star star_border

  Nusle byly dlouhou dobu opomíjená lokalita z pohledu kávy a dalších foodie vymožeností. Naštěstí se situace pomalu ale jistě mění. A Typika je jedním z hlavních představitelů této změny.

  Kdo by neznal Skøg Urban Hub v Brně... No a tohle je jeho sestřenice (alespoň jak jsem pochopil z vyjádření majitelů). Kvalitní rodinné kávové geny tu najdete úplně všude. Skvěle připravovaná káva od Rusty Nails, velmi dobré jídlo a krásné prostředí, jehož dominantami jsou cihlové doplňky a hlavně strom uprostřed místnosti.

  Bohužel jsem měl při několika návštěvách smůlu na opravdu pomalý servis, což nevadí při víkendovém kavárenském povalování, ale při rychlé zastávce uprostřed pracovního dne je to nepříjemné. Trochu mě mrzí také absence klimatizace, u nově vznikajících podniků je to myslím chyba.

  Věřím že Typika bude tahounem růstu foodie scény v této části města, držím jí všechny palce. A pokud jste tam ještě nebyli, určitě si skočte na cokoliv z nabídky, nebudete litovat 🙂

Přidat hodnocení

star star star_border star_border star_border star_border 1z5

message
cloud_upload Procházet Maximální velikost souboru: 128 MB
email
person

Show Reviewskeyboard_arrow_down